Afghánistán – stručný souhrn

17. prosince 2006 v 11:20 |  Teroristické útoky
Afghánistán - stručný souhrn
Sever Afghánistánu je už teoreticky osvobozen od Talibanu. Jeho vojenští velitelé se dohodli na tom, že nemá cenu ze sebe dělat krávu a přestanou hájit fanatické Araby věrné Usámovi bin Ládinovi. Což nebude nic složitého, podle posledního průzkumu jsou tři a většinou si o sobě myslí, že jsou jabloňový stromek a jsou určitě chytřejší, než ti dva chlápci ve vedlejších celách. Jejich druhý nejvyšší šéf mulla Muhammad Umar, kterého živý člověk ještě v životě neviděl a mnoho lidí s úspěchem pochybuje, že jde o něco rodu hommo sapiens, si ale postavil hlavu a svou poslední baštu, okresní město Kandahár, nechce severní alianci dobrovolně předat. Není prý blbý, přece nepůjde sedět. "Sedět? Ale to má úplně zbytečný strach. Ten by šel rovnou ke zdi," komentuje jeho rozhodnutí ministr obrany USA Rumsfeld.
Ovšem úkolem číslo jedna všech vojenských jednotek je skalp velkého Usámy. Muhammad Umar, prostřednictvím svého mluvčího - chlápka, co zná slovo holič akorát z náboženského komiksu - přísahal, že neví, kde se v současné době nachází jeho šéf. Donald Rumsfeld přišel na tiskovou konferenci s teorií o údajné smrti bin Ládina. "Během války se mohlo stát cokoliv, toho chlapa mohlo zajet auto, nebo mohl uklouznout ve vaně. No co no, to je život." O něco později se za svou teorii omluvil a pozval všechny novináře na panáka pentanolu. USA vypsali na nejhledanějšího muže na světě (a nejde o vrchního od Kalíška, jak se mylně domníval Miloš Zeman) odměnu 25 miliónů dolarů. Ani Taliban se samozřejmě nenechal zahanbit a na amerického prezidenta Bushe vypsal odměnu také. Částkou 25 oslů polomrtvých strachy sice ohromili pouze dva absolventy mateřské školky, ale i tak je nutné brát toto nebezpečí vážně, hlad je sviňa.
Pozornost poutá i možné další poválečné uspořádání Afghánistánu, už teď je jisté, že stát bude postrádat velké množství politiků. Zde nabídla přátelskou pomoc i Česká republika. Honza Ruml si s omluvou vyzvedl svůj legendární spacák z Národního muzea a už stojí ve frontě na tank. Nezahálí ani komunisté. Ransdorf si pro jistotu pořídil novou kartičku do knihovny a Grebeníček koupil do Afghánistánu zájezd svému otci. Největší turnus ale chystá nová strana Cesta změny. Patnáct procent voličů, se kterými doma počítala, raději nabere někde jinde. Jediné, co se jim vyčítá, je příliš neoriginální nápad s volební kampaní. Objíždět afghánské vesnice obrněným transportérem vtipně nazvaným Lobkoviczátor, je přinejmenším ubohé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama