Do krytu!

17. prosince 2006 v 11:18 |  Teroristické útoky
Do krytu!
Brožurek, které lidem radí, jak se zachovat při možné atomovém napadení, je po celém nespočet. Pokusme se srovnat dvě z nich - jedna se rozdává v USA, druhá se dědí v Afghánistánu.
Dvě naprosto rozdílné země, USA a Afghánistán, mají v současné době jednu věc společnou - pocit ohrožení z nepřátelských útoků. Obě země se na tyto situace také připravují a pro své obyvatele připravily poučné brožurky s jejichž pomocí si budou při případnému útoku již vědět rady. Podívejme se na nejdůležitější kapitoly těchto útlých knížeček a pokusme se je srovnat. Mimochodem, tyto brožurky dostávají Američané již v porodnici, zatímco v Afghánistánu se dědí z otce na syna jako velká vzácnost.
Vyhlášení poplachu
USA: Po celém území, kde je možné očekávat dopad útoku, se rozezní poplašné sirény. Podle zvláštních tónů a frekvence může zcela jednoduše poučený člověk rozeznat, zda jde o napadení povahy atomové, chemické či biologické, popřípadě zda bude veden ze vzduchu, ze země či z vodovodu. Téměř okamžitě také přeruší své vysílání všechna celoplošná média a z jejich vysílání bude veřejnost konkrétně informována o tom, co se vlastně děje. Do půl hodiny od první sirény se očekává zvláštní vydání místních periodik s o něco menším místem na pos
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama