Irák se brání válce

17. prosince 2006 v 11:13 |  Teroristické útoky
Irák se brání válce
Irák se zjevně snaží zabránit konfliktu s Českou republikou nebo ho alespoň oddálit. Včera dal znovu najevo ochotu vyjednávat s MHD o řešení současné krize. Jeho vicepremiér Tárik Azíz při rozhovoru s generálním tajemníkem MHD Vlastimilem Eskalátorem v Johanesburgu zopakoval pozvání českým politikům a revizorům, aby se přišli přesvědčit o stavu iráckých zbraní. Vzápětí však jejich misi podmínil několika požadavky. Tito inspektoři budou po celou dobu svého pohybu černý šátek na očích a traktoristické sluchátka na uších. Uvítali by, kdyby neuměli žádný světový jazyk a vůbec nejlepší by bylo, kdyby šlo o invalidy bez nohou.
Strakova akademie dala ihned ústy svého vrátného najevo, že Bagdádu věří asi tak jako ekonomům z řad opozičních politiků. Žádné jednání ještě nepřineslo důležitý průlom a jediným výsledkem jsou tak společné fotografie ze závěrečného netrpělivého podupávání před novináři, na kterých obvykle irácký zástupce se strnulým úsměvem svírá libovolnou končetinu českého politika, jenž se právě snaží uklidit pod nejbližší kus nábytku. Jako neprůlomová a dost drahá hodnotí tato setkání i pozorovatelé zvenčí, naposledy se v tomto duchu vyjádřil i Kofi Annan. Ten během sledování šlágru kola Slavia - Zlín prohlásil na tribuně, že český fotbal je sice hodně špatný, ale naše jednání stojí už úplně za hovno.
Na druhé straně ovšem málokdo podporuje tvrdý postoj České republiky proti Iráku. Jediný, kdo se jasně staví za ČR, jež je přesvědčena, že je nutné zbavit svět hrozby iráckých zbraní a předražené ropy, je uklizečka Vlasta P. - mluvčí Jihočeských matek. Tato organizace rezolutně požaduje totální vyhlazení iráckého národa a úplnou likvidaci všech mužů na Blízkém východě. Právě této organizace se Iráčané bojí nejvíce. Síla, kterou by Česká republika mohla na jejich zemi zaútočit, není totiž nejmenší. Čtyři stíhací letouny MiG 21, osm polofunkčních tanků, jedna lesní nemocnice a dva tisíce přiopilých postarších důstojníků - to je opravdu důvod ke strachu. Svůj jediný trumf tak vidí Irák především ve své válkou zničené infrastruktuře. Cesty jsou totiž z dob války v Zálivu v tak zuboženém stavu, že by na nich české MiGy nedostihly ani iráckého důchodce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama