Ládin - Natoč ho!

17. prosince 2006 v 11:15 |  Teroristické útoky
Ládin - Natoč ho!
Nejhledanější terorista na světě, Usáma bin Ládin, zřejmě přežil útok spojeneckých sil na organizaci Aj Chajda v Afghánistánu. Svědčí o tom nová videokazeta s Ládinovým zážitkem ze zasedání nejvyššího grémia, kterou včera odvysílala TV NOVA v populárním pořadu pro choromyslné Natoč to! Pokud je videokazeta pravdivá, jde o první důkaz, že útok na jeskynní systém Tora Bora byl trošku zbytečný. Záběry, na kterých Ládin hovoří se svým fanklubem, by totiž měly pocházet z letošního března.
Asi čtyř minutový snímek ukazuje pohublého a unaveného Ládina v dobré náladě v okamžiku, kdy se na mítink přiřítilo pětileté dítě na tříkolce a nešikovným obratem na místě srazilo tohoto teroristu do šlehačkového dortu na stole. Následují bouřlivé ovace smíchu všech zúčastněných a nechápavý výraz dítěte, když ho parta chlápků v županech věší na nejbližší polokeř bavlníku. Dokonce i lidé ve studiu TV NOVA se mohli uplácat smíchy do kolenou. Bohužel, tento snímek vyhrál až druhou cenu, první získala klasika - malé usínající dítě, jehož hlava klesá do kojenecké výživy s motivem smějící se babičky na pozadí.
I tak ale toto video přináší jedinečné svědectví. "Přeji si, abych šel do svaté války a tam umřel jako mučedník, ale aby to moc nebolelo," říká mimo jiné bin Ládin na sjezdu své organizace. Tažení USA proti jeho lidem v Afghánistánu a jejich následné vyhnání přirovnává bez ostychu k Benešovým dekretům, které považuje za obrovské zlo vůči demokratickému lidu. "Američané jsou ve svém boji stejně nespravedliví jako Čechoslováci. Jeden národ lepší jak druhý, opravdu," postěžoval si těsně před nájezdem neznámého kojence.
Podle odborníků není jasné, kdy film vznikl. Otázkou také zůstává, proč bin Ládin poslal do soutěže tak slabý snímek, když má na skladě jiné perly. Mnozí mluví o natočené nepodařené popravě, kdy se všem třem bojovníkům zasekly samopaly a odsouzení se u zdi mohli umlátit smíchy. Také hromadný úprk talibanců z Tora Bora, kdy jeden šlape druhému na paty i na záda, by vedl k lepšímu umístění v soutěži a možná i k výhře videokamery. Kdo se na tyto otázky tváří neutrálně je Eda Hrubeš. Příští měsíc má totiž v plánu speciál Neváhej a toč, tentokrát z války.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama