Letiště v krizi

17. prosince 2006 v 11:16 |  Teroristické útoky
Letiště v krizi
Česká správa letišť odmítá, že špatně chrání prostor letiště v Ruzyni. A to i přesto, že minulý týden na plochu letiště pronikla redaktorka Rozhlasu Brno - Vysílání na přání Nora Nováková a v přestrojení za arabského teroristu navštívila dvě odbavená letadla, řídící věž i ostře hlídaný vietnamský stánek s nazouváky Pama. V letadlech dokonce mohla nezávazně pohovořit lámanou afghánštinou s několika pobavenými turisty a kapitán letu ji dokonce v uličce pochválil její kostkovaný turban. Ochranka nezareagovala dokonce ani tehdy, když se zřízence u výdeje zavazadel ptala na moderní metody hledání trhavin u pasažérů. Celý debakl pak skončil ve třetím letadlem, kdy slečna Nováková nejprve protestně odpálila dvě silvestrovské petardy a nakonec ho bez větších potíží unesla do Kuby.
"Od té krávy to byla prostě provokace, která nezaznamenala žádné ohrožení leteckého provozu," oznámila s klidným srdcem na mimořádné konferenci mluvčí letiště Vlasta Pallová. Na otázku, jestli jim nevadí ten odlet uneseného letadla na Kubu, odpověděla rovněž záporně: "Kdepak, žádný únos se nekonal. Podle posledních zpráv toto letadlo narazilo kdesi u Brna do paneláku, takže o nějakém narušení letového provozu nemůže být opravdu ani řeč. Navíc na Kubě je v toto roční období stejně škaredě, nevím, co by tam dělala." Reportéři se ovšem neopomněli zeptat, zda jim nevadí, že cizí osoba přišla do styku s již odbavenými osobami, kterým tak mohla předat jakoukoliv věc. "Ale paní redaktorka tam nikomu nic nedala. Naopak, z kuchyňky si odnesla několik vepřových konzerv, o které pak byli pasažéři během letu chudší a museli si snít svačiny svoje."
Z Brna se ozvala i redaktorka Nováková: "No ano, spadli jsem. Bohužel jsem si vybrala letadlo, které nemělo v nádrži příliš kerosinu. Pilot ho tam chtěl během letu dolít z kanystru pod sedákem, ale neudržel se na křídle. To ovšem ale vůbec neomlouvá Správu letišť, která dopustila, aby k této situaci došlo. Kdybych jim nezavolala, kde všude jsem na letišti byla, ani by nevěděli, že nějaký pořad Vysíláme na přání existuje."
Z tohoto případu si již vzali ponaučení i jiní redaktoři a vydali se také do terénu. Jejich snahy ekolog v Temelíně, zakuklenec v budově Rádia Svobodné Evropa či vánoční stromeček ve skladu trhavin skončily většinou debaklem a následnou smrtí hlavního aktéra. Výjimkou tak zůstala snaha Petrušky Šustrové na Hlavním nádraží. Tam se v přestrojení za fotbalového fanouška Sparty vyptávala průvodčího, kudy přesně pojede vlak do Ostravy. S heverem v podpaží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama