Zlaté časy gumárenství

17. prosince 2006 v 11:22 |  Teroristické útoky
Zlaté časy gumárenství
Jako silně komerční záležitost vyznívá snaha několika obchodníků zbohatnout na ochranných prostředcích civilní obrany. Největším trhákem jsou v současné době samozřejmě plynové masky. Někomu stačí prachobyčejná vojenská óemka vzor příšera z latríny, jiný si zas potrpí na zboží pro opravdové fajnšmekry. Posledním výkřikem módy je v tomto směru určitě digitální maska CivilWar 01. Tento vzor obsahuje mimo jiné i kvalitní hifisoupravu s kvadrofonními sluchátky, měnič na tři CD disky, teletext, připojení na internet, otvírák na láhve a popelník. Pokud její čidla detekují jed v ovzduší, maska začne okamžitě blikat a pískat, což je hlavní důvod, proč je tak neoblíbená u speciálních jednotek. Displej na povrchu masky bude odečítat čas, kolik dotyčné osobě ještě zbývá do úplného ochrnutí. Filtry, které jsou v lícnicích, totiž nemají zrovna ideální koeficient propustnosti. Členové přepadových komand je většinou používají do překapávačů na kafe.
Lidem ovšem už nestačí chránit pouze sebe. Zvedla se také poptávka po plynových maskách pro domácí mazlíčky. Masky pro kočky a pro psy jsou již ve výrobě, na dalších vzorech se pracuje a vývojáři mají co dělat. Jen na návrhu plynové masky pro akvarijní rybičky pracoval pětičlenný tým pracovníků Fatra Napajedla dva týdny. Kdo má ale smůlu jsou chovatelé hmyzu, například škorpiónů či tarantul. Zde odborníci doporučují vybrat ty nejlepší a největší kusy a dát si je na obličej pod masku. V neposlední řadě budou v případě napadení škodní i milovníci kočkovitých šelem. Plynová maska na tygra usurijského je samozřejmě běžně k dostání, horší je to bohužel s její instalací na hlavu šelmy. Obecně se soudí, že je lepší před tímto úkonem tygra raději zastřelit.
Existují i lidé, pro které jsou tyto ochranné masky naprosto nedostačující. Poznají se jednoduše. Na ulici se pohybují zásadně přískoky, plynovou masku nesundají ani při obědě, neustále nosí pláštěnku JP75, a to i když je ve stínu 35 stupňů, a na rukou mají igelitové sáčky ovázané gumičkou od zavařovačky. Upozorňují na sebe tím, že rychle utíkají před houkající sanitkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama