Triky a Skoky na snowboardu

17. ledna 2007 v 16:47 |  snowboard
Základní triky

Jízda po patce snowboardu (TailWheelie) - trénuj nejdříve na mírnějším, dobře upraveném úseku. Při přímé jízdě v základním FS postoji postupně přenes bočním úklonem váhu těla přes pokrčenou zadní nohu nad tail a téměř nataženou přední nohou zvedni špičku boardu (nose) do vzduchu. Při záklonu opatrně, pokud to se zvedáním špičky (nose) přeženeš, nabiješ si svůj nose. Při jízdě si můžeš pomáhat udržovat rovnováhu rukama. Je to jeden z triků, který prověří kromě tebe i kvalitu tvého boardu - pokud ti prkno rupne, nevratně se zdeformuje nebo se ti vyrvou inzerty, nebylo příliš kvalitní a už si takové nikdy nekupuj!
V rubrice Fotky a videa najdeš ukázku TailWheelie (zatím jen na fotce)

Ollie- způsob, jak dostat prkno i sebe do vzduchu bez skokánku, případně jak z každého skokánku vytěžit maximální výskok - je to základ pro spoustu triků, bez jeho zvládnutí nemá cenu zkoušet triky a skoky. Jedná se o odraz z patky prkna, který využívá jeho pružnosti. Ollie trénuj až tehdy, kdy budeš ty ovládat prkno a ne prkno tebe - tzn. ve chvíli, kdy dokonale ovládáš rozjezd, zabrždění, vyhnutí se překážce atd.

Nollie- Ollie provedené ze špičky (nose) snowboardu
Jak na Ollie v praxi :
Pro první tréning Ollie si najdi přiměřený terén, začínat na zledovatělé černé sjezdovce asi nebude to nejlepší, dobře vyhoví upravený mírný kopeček. Při rozjezdu na Ollie zaujmeš postoj, kdy máš ramena v ose s boardem, mírně pokrčené a uvolněné nohy a váhu těla nad středem boardu. Prkno jede rovně, nesmí samo nikam zatáčet. Odraz probíhá z celé plochy Tailu, ne z hrany! Před místem, kde chceš Olíčko vykouzlit, přenes plynule váhu na zadní nohu, kterou zároveň trochu přikrč a nataženou přední nohou přitáhni (zvedni do vzduchu) špici prkna, v zápětí se odraž od zadní nohy, pro vetší výšku výskoku si ještě pomoz máchnutím rukama a přitáhni nohy k tělu. Po výskoku srovnej prkno - rozlož váhu stejnoměrně nad celý board. Dopadej s téměř nataženýma nohama, které při dopadu na sníh pokrčíš pro ztlumení nárazu, dopadej na celou plochu skluznice, ne na hranu, nose nebo tail.
Celé Ollie je jen o dobré koordinaci a dostatečně rychlém provedení těchto několika jednoduchých pohybů, které lze dobře za chvíli natrénovat. Je to v zásadě jen takové pohoupnutí dozadu, kterým prohneme prkno a to nám pak svojí pružností pomůže efektivněji vyskočit. I když už budeš Ollie umět, můžeš ho neustále zdokonalovat co do výšky a délky výskoku!
Pro ilustraci toho, jak se prkno chová při Ollie, najdeš v sekci Fotky a videa krátké zpomalené videjko výskoku.
Pokročilé triky

Jízda po špičce snowboardu (NoseWheelie) - tento trýček je trochu zákeřnější a složitější než jízda po patce, nabít si nos není žádný problém, zvlášť, když se připlete do cesty nějaká nerovnost. Tréningový terén si proto vybírej obzvlášť pečlivě. Při přímé jízdě v základním FS postoji postupně přenes bočním úklonem váhu přes pokrčenou přední nohu dopředu nad špici snowboardu a téměř nataženou zadní nohou zvedni patku (tail) do vzduchu. Pro udržení rovnováhy si opět můžeš pomáhat rukama. Stejně jako jízda po tailu i tento trik velmi dobře prověří kvality tvého snowboardu.
V rubrice Fotky a videa najdeš ukázku NoseWheelie (zatím jen na fotce)

Otočka 180° přes patku snowboardu (TailRoll 180) - při tomto triku využiješ dovednosti získané při nácviku TailWheelie. TailRoll 180 je TailWheelie+180 rotace. Nájezd jako do TailWheelie, těsně před zvednutím špice snowboardu začni tělem (ruce,ramena) rotaci, důležitá je správná synchronizace průběhu rotace a přenášení váhy nad tail (zvedání špice). Pozor na přetočení nebo nedotočení a kousnutí hrany! Trik lze provádět ve všech variantách - BS, FS, Nájezd na Switch, Dokončení Fakie.

Otočka 180° přes špičku snowboardu (NoseRoll 180) - provedení shodné jako u TailRoll180, pouze se to vše odehrává přes Nose. Kombinace těchto triků za sebou poskytne velice atraktivní podívanou, kterou na sjezdovce určitě nikdo nepřehlídne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LyBor LyBor | Web | 22. ledna 2007 v 13:44 | Reagovat

zdar, nikde tu nevidim předepsanou formulku spolu s klikacím odkazem tohoto znění:

Uvedené texty pocházejí z webu Snowboard-krotíme prkno http://www.tenzor.cz/snowboard

<a target="_blank" href="http://www.tenzor.cz/snowboard">

takže prosím doplnit viditelně ke každému textu z mého webu !

thx admin webu Snowboard-krotíme prkno

2 LyBor LyBor | Web | 6. února 2007 v 14:44 | Reagovat

Autor tohoto blogu poněkud nectí autorská práva a zapomíná zde uvádět důležité sdělení o tom,že veškeré texty týkající se snowboardingu, které se nacházejí na tomto blogu, pochází z webu "Snowboard-krotíme prkno" jehož adresa je http://www.tenzor.cz/snowboard

3 zacatecnik zacatecnik | 5. ledna 2010 v 11:26 | Reagovat

jsem zacatecnik takze my to pomohlo blog je dobrej skus tam dat vyce teoryi na triky treba 360 atd.

4 amater..xD amater..xD | 25. ledna 2010 v 18:25 | Reagovat

hod sem neco o B/Fside, jinak pekny..

5 hovado hovado | 4. února 2010 v 11:54 | Reagovat

mas to tady na pičččččúúúúúú

6 mańas mańas | 10. února 2013 v 10:34 | Reagovat

jéje, zase jeden bloger, kterej umí jen vykrádat cizí weby.
Copy and paste - to umí fakt každej blb. Co takhle něco vymyslet sám ??
HANBA!

7 rick ross rick ross | 3. března 2013 v 15:41 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=hr4Cewq57Lw

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama